Upřímnost věrná základům

Na schůzce se zúčastnili prezident Sung Sung a generální ředitel společnosti Orange Life Young-Jong Lee, který byl jmenován do čela skupiny pro strategické plánování v Shinhan Life, a oznámili vizi a strategii řízení společnosti i integrační práci pro za poslední dva roky zahájení Shinhan Life.

Prezident Sung představil novou vizi společnosti Shinhan Life, „NewLife, která přidává životu novou hodnotu“, a řekl: „Staneme se prvotřídní pojišťovací společností, která prostřednictvím výzev a inovací, které jsou o krok napřed, představuje nové paradigma ve stávajícím pojišťovacím průmyslu dalších společností v budoucnu.“řekl.

Shinhan Life je společnost založená spojením společností Shinhan Life, 6. místa v odvětví životního pojištění a Orange Life, 10. místa, na základě celkových aktiv na konci loňského roku. Na základě jednoduchého součtu se v tomto odvětví umístí na čtvrtém místě s celkovými aktivy 71,5 bilionu wonů. Čistý příjem činil 396,1 miliardy wonů, druhý v tomto odvětví.

Příjmové pojistné dosáhlo zhruba 7,9 bilionu wonů, což je čtvrté místo v tomto odvětví, a míra solventnosti (RBC), ukazatel kapitálové přiměřenosti, dosáhla 314,1%. Generální ředitel Sung řekl: „Na základě zdravého finančního zdraví provedeme stabilní správu, aby zákazníci mohli důvěřovat a svěřit svá aktiva po celý život.“

Prostřednictvím integrace společnost Shinhan Life realizovala vícekanálový 백링크 obchodní model pojištění, který může uspokojit potřeby různých zákazníků. Stávající kanál Orange Life FC optimalizovaný pro generaci zákazníků 2040 a stávající kanál Shinhan Life Insurance FC optimalizovaný pro generaci 4060, stejně jako kanál na objednávku (TM), který prodává pojištění po telefonu, hybridní kanál, který vede jak telefon a face-to-face prodejní a mobilní pojištění je vybaven digitálním pojištění kanál pro přihlášení k odběru, a plány na zavedení celkem čtyři nové produkty šité na míru vlastnostem kanálu ve stejnou dobu jako startu.

Prezident Sung řekl: „Společnost Shinhan Life je schopna poskytovat produkty, které uspokojí potřeby zákazníků, prostřednictvím kanálů, které chtějí.“ „Budeme také provozovat organizaci Wealth Manager (WM) odpovědnou za skupinu s vysokými příjmy a za dědictví a dárcovství Research Center. rovněž vlastní Shinhan Financial Plus GA dceřiné společnosti.“

Kromě toho byly stanoveny dva digitální strategické směry: „Poskytovat všechny pojišťovací služby 24 hodin denně z mobilního telefonu v ruce zákazníka“ a „Aplikovat digitální technologii na všechny procesy od začátku do konce pojišťovacího podnikání ve společnosti ‘. To byla rozšířena na čtyři oddělení urychlit digitální a zdravotnické firmy.

Prezident Sung navíc vyjádřil vůli rozvíjet nové oblasti, aby zajistil nové motory růstu. Shinhan Financial Plus brzy dosáhl úspor z rozsahu prostřednictvím akvizice velkých GA a její zámořské dceřiné společnosti ve Vietnamu se v současné době připravují na zahájení podnikání příští rok po získání povolení k založení od místních úřadů. Od svého uvedení na trh vytvořila platforma zdravotní péče Howfit Service novou senzaci na trhu zdravotnických služeb a podporuje vytváření plánů na rozšíření a modernizaci přidružených služeb v budoucnu.

Na setkání byla také představena značka obsahující vizi a strategické směřování společnosti. Nová značka ztělesňuje vůli stát se značkou, která čelí výzvám a uvědomuje si je před ostatními, a dodává tak novou hodnotu životům, které zákazníci očekávají.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다